Vladimír HABER (2012)

Házenkář Vladimír Haber (stříbrný olympijský medailista z Mnichova 1972, později mj. trenér reprezentace  - např. 8. místo na ME 2002) bYl hoistem 21. ročníku v pátek 2. března 2012.

   Vladimír Haber se dlouho věnoval vedle házené i lednímu hokeji, jeho starší bratr Zdeněk byl mj. několik let šéfem plzeňského klubu a prezident Asociace profesionálních klubů.

  Na největší úspěch dosáhl coby hráč na olympiádě v Mnichově 1972, odkud

si přivezl stříbrnou medaili. Kariéru zakončil v zahraničí, kde později také trénoval.

„Měli jsme na starost jedenáct týmů, od nejmenších dětí po dospělé,“ zavzpomínal na období v Německu, které trávil s bývalým spoluhráčem Krepindlem. „Někdy to nebylo jednoduché, zvláště s některými dětskými celky. Bylo nám ale řečeno, že jestli se nám něco nelíbí, můžeme se vrátit,“ dodal.

   Vedle cenného kovu v Kralovicích Vladimír Haber ukázal i několik dresů. „Vypadají, jako že je nikdo dlouho nepral. Ale tmavé stopy na nich jsou od speciálního lepidla, který hráči používají na ruce, aby se jim lépe držel míč,“ vysvětloval. „A protože se v házené hodně drží za dres, vypadají trička

tak, jak vypadají.“

 

Cenu za přínos pro kralovický sport převzal na vyhodnocení 2. března 2012 Václav Vopat (vlevo), gratuluje mu host večera Vladimír Haber (foto J. Buňka).