Vítězslav LAVIČKA (2016)


Vítězslav Lavička (vpravo)


V. Lavička: Na pivo jdu do Plas nebo do Kralovic

Dvaadvacátým hostem, který zavítal do Kralovic při vyhlašování sportovců roku, se stal fotbalista Vítězslav Lavička. Doplnil tak obsáhlý výčet svých předchůdců, kterými byli např. Imrich Bugár, Josef Váňa, Helena Suková či před rokem Lubor Blažek.

Při asi šedesátiminutové besedě hovořil nejen o své hráčské či trenérské kariéře. Zmínil se třeba o trenérech, kteří o nejvíce ovlivnili. "V
Plzni to byl pan Žaloudek. Byl na nás opravdu pes a podchytil na nás. Pro Spartu si mě pak vyhlédl Václav Ježek. I on byl velmi náročný."

A jaký je jeho vztah s hráči?  "Ryze profesionální, musí tam fungovat vzájemný respekt. Nikdy třeba s hráči nejdu na pivo, to zajedu raději do Plas nebo do Kralovic," poznamenal.

Několikrát musel reagovat na popichování plzeňských fandů. "Moje srdce patří Spartě, proto bych do Viktorky trénovat asi nešel," zdůraznil. Odpovídal i na dotaz, jaké pocity trenér prožívá při nuceném odchodu z klubu. "Po prvním vyhazovu jsem byl téměř na zhroucení, dnes už to beru jinak. Je to samozřejmá součást naší práce."

A ještě vzpomínka na angažmá v australském klubu Sydney FC: "To byla velmi zajímavá zkušenost v destinaci, kterou jsem jako hráč
nepoznal," zavzpomínal.