LuboR BLAŽEK (2014)

Basketbalový kouč obohatil sportovní večer

Nekorunovaným králem večera kralovického sportu, na kterém byly zveřejněny výsledky ankety Sportovec Kralovic, se stal basketbalový trenér Lubor Blažek. Ten se ve svém vystoupení a reakcích na dotazy věnoval nejen samotnému basketbalu, ale hovořil i o svých zahraničních zkušenostech, kantorských začátcích či o obecných principech sportu.

"Často chceme u mládeže úspěchy hned a za každou cenu. Ale u malých dětí by o výsledky jít vůbec nemělo," upozornil například.
Blažek si sympatie publika získal nejen svými kultivovanými a precizně formulovanými reakcemi na dotazy publika, ale třeba i tím, jak se dokázal vcítit do situace trenérů v menších městech a obcích. "My máme na extraligové nebo reprezentační úrovni zajištěn veškerý servis a potřebné zázemí. U vás ale trenér musí řešit vše od zabezpečení tréninkových hodin v tělocvičně až po dopravu na zápasy," vyzdvihl uznale. A vyprávěl třeba i o svých trenérských přehmatech. "Jako mladý trenér jsem vedl tým mužů s řadou hráčů starších, než jsem byl já. A když jsem kluky načapal večer na soustředění s alkoholem, pořádně jsem to rozmázl," vzpomínal.

Dnes už postupuje jinak. "Reprezentantkám povoluji večer dve deci vína nebo jedno dvě piva. Je to lepší, než aby popíjely někde potají. Druhý den ale musí podat stoprocentní výkon. Zatím se mi tento přístup vyplácí," poznamenal.

Lubor Blažek rovněž přivezl dva podepsané reprezentační dresy, které věnoval dvěma vylosovaným tazatelům.

Vizitka: Lubor BLAŽEK (nar. 28. 2. 1954), trenér mj. Sparta Praha a USK Praha (ženy), reprezentace ČR (ženy - mj. stříbro na MS 2010, 5. místo na OH 2012), jako asisten repre. trenéra mj.  zlato z ME 2005, stříbr z ME 2003); v zahraničí Lotus Mnichov...


Lubor BLAŽEK při besedě