Karel TRACHTA (2017)

 
 

Bývalý hokejista Škody Plzeň a Dukly Jihlava, později trenér extraligových Karlových Varů a Plzně, nedávno sedmdesátiletý Karel Trachta byl hostem slavnostního vyhlášení nejúspěšnějších sportovců našeho města.

Jeho úvodní slovo sice bylo velmi krátké, asi po dvou minutách dokonce pronesl: „No, a to je asi tak asi všechno.“ Na následné dotazy diváků ovšem odpovídal ochotně a hlavně poutavě. Třeba vzpomínal, jak s jeho vrstevníkem a později o něco slavnějším Bohuslavem Ebermannem cestovali za hokejem do Plzně. „Oba pocházíme z Vochova a společně jsme jezdili na tréninky. Nejdříve na nádraží na kole a pak dál vlakem. Dneska ještě jedenáctileté potomky doprovázejí rodiče a kluci si pak sami neumějí zavázat ani brusle,“ pravil. „Rodiče navíc kluky kolikrát spíše ubíjejí. Místo aby jim dali volno nebo jim doporučili jiný doplňkový sport, ještě s nimi míří po normálním tréninku na další individuální přípravu na ledě,“ žehral. „Ale všichni nejsou úplně stejní,“ dodal.

Trachta zabrousil i na aktuální situaci v plzeňském áčku. „V týmu momentálně není tahoun, který by na sebe vzal odpovědnost. Chybí tam střední generace hokejistů, jakmile dostane tým gól, začnou být hráči nervózní,“ upozornil.

Karel Trachta přivezl několik triček a kšiltovek s motivem HC Plzeň 1929 a po asi padesátiminutové besedě vylosoval jejich držitele. Šťastnými výherci z řad tazatelů se stali: J. Hudousek ml., M. Hudousková, Z. Sládek, J. Čechura, K. Popel a Z. Vondruška.