Luboš PECKA (2011)

Dalším z řady hostů při vyhlašování výsledků ankety o nejlepší sportovce města za uplynulý rok byl v pátek 18. března 2011 fotbalista Luboš Pecka (31). Rodilý Jihočech zažil svá dosud nejlepší fotbalová léta v Mladé Boleslavi, se kterou se dostal až na 3. místo ligové tabulky a stal se také v sezoně 2006/07 králem ligových střelců. V červnu 2007 byl trenérem Brücknerem rovněž povolán do reprezentace pro kvalifikační zápas ve Walesu (0:0) o postup na ME 2008, na trávník se při utkání ale nedostal. Luboš Pecka, jenž momentálně působí v Českých Budějovicích, přivezl do Kralovic mj. sbírku asi dvaceti dresů, většinou vyměněných s protihráči po bojích na trávnících celé Evropy.
 

Host večera - fotbalista Č. Budějovic Luboš Pecka, nejlepší ligový kanonýr 2006/07 (foto K. Popel).

 

  „Nejcennější dres této sbírky? Možná ten od protihráče z Marseille. Po utkání (odveta 1. kola Poháru UEFA 2006/07, Ml. Boleslav vyhrála 4:2 a postoupila, L. Pecka dal jeden gól – pozn. aut.) si soupeři moc dresy měnit nechtěli, mně se to ale povedlo,“ odpověděl na jeden z dotazů publika. „A pak samozřejmě
ten reprezentační, i když jsem v něm do zápasu nenastoupil,“ poukázal na bílou dvanáctku s jeho jménem, kterou ve´Walesu nepropotil.

   A proč se do ligy prosadil on a už ne jeho bratr Marek, rovněž fotbalista, který ještě nedávno nastupoval i za Kralovice, kde nyní žije, a který účast Luboše Pecky na besedě zprostředkoval? „Oba jsme leváci, bráška hrával v záloze, já v útoku. Marek byl poctivější dříč, já byl asi drzejší,“ uvedl host, jenž ve druhé části večera tradičně spolupředával ceny nejlepším.